HSMP yüksek nitelikli ingiltere göçmenlik programı

Doktorlar için HSMP İngiltere Yüksek Nitelikli Göçmen Programı

HSMP Ana Sayfa

İngiltere Hükümeti, ülkedeki doktor açığını kapatabilmek için HSMP programında özel puanlama sistemi geliştirmiştir.

Kimler İngiltere'de Doktor Olarak Çalışabilir?

En temel koşul, İngilizceyi iyi derecede bilmektir. Bunu ispatlamak için IELTS sınavlarının genel ortalamasında 7.0 düzeyinde bir sonuç alınması gerekir.

Bunlara ek olarak PLAB - 1 ve PLAB - 2 olarak bilenen tıp kurulu sınavlarında başarı göstermeniz gerekir. PLAB -1 ve PLAB - 2 sınavları, mesleğini bilen doktorlar için kolay sınavlardır, tıp doktoru olarak hastalarla iletişimizi ve bilginizi ölçmeyi amaçlar.

IELTS Nedir?

IELTS, İngiltere'nin eğitim sisteminde kabul ettiği dil sınavıdır. TOEFL sınavına benzer.

IELTS 7.0 düzeyi TOEFL'de yaklaşık 550 puana denk gelmektedir. Bir başka deyişle, İngilizceyi iyi derecede konuşuyor olmak gerekir.

Nerede IELTS sınavına girebilirim?

IELTS sınavına, İngiltere'deki dil okullarında veya bulunduğunuz ülkedeki British Council ofislerinde girebilirsiniz. Türkiye'de Ankara, Istanbul veya İzmir'deki British Council ofislerinin adres ve sınav tarihlerini öğrenmek için tıklayınız.

Yeterli İngilizce bilmiyorum. Ne yapabilirim?

Türkiye'de İngilizce kurslarına gidebilir veya İngiltere'de kaliteli bir dil okulunda IELTS eğitimlerine katılabilirsiniz.

IELTS sınavlarından ortalama en az 7.0 düzeyinde sonuç aldım. Ne yapabilirim?

IELTS'de ortalama 7.0 düzeyinde (yazma ve okumada 6.0 düzeyi yeterlidir) İngilizce bildiğinizi ispatlayan sonuç belgeniz var ise, İngiltere'de PLAB-1 ve PLAB-2 tıp yeterlilik sınavlarına girmelisiniz. Bu sınavlar İngiltere'de her 2-3 haftada bir yapılmaktadır.

PLAB-1 ve PLAB-2 sınavlarına hazırlayan kitaplar vardır. PLAB kurs kitapları edinmek veya İngiltere'de PLAB hazırlık kursuna katılmak isterseniz, bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

PLAB Sınavlarında Başarılı Olduğumda Ne Olacak?

İngiltere'de doktor açığı olduğu için HSMP programı ile iş bulunması oldukça kolay olacaktır. Bunun için PLAB sınavlarındaki başarı sonucunda Tıp Kuruluna kayıt olmanızı ve ardından HSMP programı ile çalışma izni almanızı sağlıyoruz.

İngiltere'de Doktor olarak çalışma koşullarım nasıl olur?

İngiltere'de özel muayene sistemi yaygın değildir. Doktorların neredeyse tamamına yakını kamu sektöründe çalışır. Muhtemelen, Türkiye'den daha rahat ve düzenli bir çalışma ortamınız olacaktır. Aylık NET maaş (vergiden sonra), pratisyen doktorlarda ortalama 3-4 bin sterlin, uzman doktorlarda 5-8 bin sterlin civarındadır. Bu maaş ile İngiltere'de rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Çalışma yılınıza bağlı olarak elinize daha yüksek ücretler geçer.

Nereden Başlamalıyım?

Bizden işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

  Üye Girişi

Kullanıcı Adı :

Şifre :

 Şifremi Hatırlat
 Üye Olmak İstiyorum
 Forum

HSMP Genel

HSMP'ye Başvuru

İngiltere'de Göçmen

İş Olanakları

MBA Başvuruları

Doktor Başvuruları

Ev Fiyatları

Vize İşlemleri 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 [AD]  [AD]
[AD]
MED CAMPUS Hakkında | Affiliate Programı | Reklam | Bize Ulaşın
© 2004 MED CAMPUS Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.           Kullanım Koşulları | Gizlilik Kuralları