HSMP yüksek nitelikli ingiltere göçmenlik programı

İngiltere'de Ev Kiralamak

HSMP Ana Sayfa

İngiltere’de kiralık ev bulmak yaklaşık 2-4 haftanızı alabilmektedir. En zor bulunanlar 4-5 odalı geniş müstakil evlerdir. Ayrıca ailelerin oturabileceği kiralık evlerde az sayıdadır ve bu da kiralarının astronomik olmasına yol açmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi şehir dışında oturmak zorunda kalmakta ve her gün işe gidebilmek için kilometreler kat etmektedir. Sabah ve akşam saatlerindeki trafiği de hesaba katarsak, insanlar zamanlarının büyük bir kısmını yolarda geçirmektedirler.

Kiralık evler genelde emlak büroları aracılığıyla kiraya verilmektedirler. Emlak büroları verdikleri hizmete karşılık ücretlerini Türkiye'deki gibi kiracıdan değil, aksine ev sahibinden bir aylık kira olarak alırlar. İngiltere’de ev kiralarken genelde bir aylık kirayı peşin öder ve en az bir aylık depozito yatırırsınız. Emlak bürolarının çoğunluğu 4 haftada size istediğiniz gibi bir ev bulabilirler. Emlak bürolarının çoğu işvereninizden referans ve banka hesaplarınızı görmek isteyeceklerdir. Ayrıca emlak bürolarının çoğu yabancıların polis kayıt belgesini ve pasaportlarını da sorabilirler.  Öğrenci iseniz bir çok emlak acentası sizden güvenilir birinden referans getirmenizi isteyebilir.  İngiltere'de ev kiralamak çok kolay değildir. Kiranızı zorlanmadan ödeyebileceğinize dair emlak acentasını ve mal sahibini ikna etmeniz gerekir.

 

İngiltere’de kiralar evin konumuna, büyüklüğüne, mobilyaların kalitesine, yeniliğine ve konforuna göre değişmektedir. Birleşik Krallık’ta en ucuz kiralar: İskoçya’da, Kuzey İrlanda’da, Galler’de ve İngiltere’nin kuzey kesimindedir. En yüksekleri ise Londra’da ve güney İngiltere'dedir. Şehir merkezleri şehir dışına göre daha pahalıdır. Bir ev toplu taşıma araçlarından ve şehirden ne kadar uzaksa kirası da o kadar düşük olmaktadır. İngiltere’nin bazı yerlerinde kiralar o kadar yüksektir ki kira ödemek yerine ev kredisi ödeyip ev sahibi olmak çok daha mantıklıdır.

 

  Üye Girişi

Kullanıcı Adı :

Şifre :

 Şifremi Hatırlat
 Üye Olmak İstiyorum
 Forum

HSMP Genel

HSMP'ye Başvuru

İngiltere'de Göçmen

İş Olanakları

MBA Başvuruları

Doktor Başvuruları

Ev Fiyatları

Vize İşlemleri 

 

 

 [AD]  [AD]
[AD]
MED CAMPUS Hakkında | Affiliate Programı | Reklam | Bize Ulaşın
© 2004 MED CAMPUS Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.           Kullanım Koşulları | Gizlilik Kuralları