HSMP yüksek nitelikli ingiltere göçmenlik programı

HSMP İngiltere Göçmenlik Başvuru İşlemleri

HSMP Ana Sayfa

Adım 1: HSMP Puanınızı Hesaplayın

Adayların yaşı, eğitim durumu, deneyimleri ve bugüne kadar elde ettikleri gelir ve başarıları, eş durumuna göre hazırlanan puanlama sisteminde en az 65 puan almanız gerekiyor. Lütfen kendi puanınızı öğrenmek için tıklayın!

Adım 2: On-Line Başvurunuzu Yapın

HSMP'de en az 65 puan alıyorsanız on-line başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız online başvuru, uzmanlarımızca incelenir. Bu inceleme için uzmanımız sizden İngilizce CV'nizi göndermenizi de istenebilir. Yapılan araştırmada, eğer yeterli olabileceğinize inanılır ise, sizden ön kayıt yaptırmanız ve 100 Sterlin tutarındaki depozitoyu ödemeniz istenir.

Online Başvuru yapabilmeniz için, öncelikle puanınızın yeterli olması gerekir. Puanınızı hesaplamak için lütfen tıklayın!

Adım 3: Ön İnceleme için Evraklarınızı Temsilcimize Teslim Edin!

Ön kaydınızı yaptırıp, 100 Sterlin tutarındaki depozitoyu ödediğinizde, uzmanımız size hazırlamanız gereken evrakların listesini detaylı olarak gönderecektir. Size ayrıca online danışmanlık hizmetinden yararlanabilmeniz için özel bir şifre tanımlaması yapılacaktır. Lütfen evrakları hazırlama aşamasında, danışmanlarımızdan yardım isteyiniz.

Adım 4. Başvurunuzun gönderilmesi.

Firmamız uzmanları 3 iş günü içinde dosyanızı İçişleri Bakanlığı'na teslim edilmeye hazır hale getirir. Bu aşamada kalan 200 sterlin başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Firmamız uzmanları, başvurunuzda eksik kalan noktaları kendileri tamamlamaya çalışır. Ancak uzmanlarımız eksik kalan noktalarda başvurunuzu tamamlayabilmek için sizden ek belge isteyebilir ve sizin görüşlerinize başvurabilir.

Adım 5. Tamamlanan Dosyanız Onay için İçişleri Bakanlığı'na Gönderilir.

Dosyanız ile ilgilenen uzmanımız, gerekli ek dökümanlarla birlikte dosyanızı İçişleri Bakanlığı HSMP Ekibine iletir. Bakanlık, HSMP başvurularını en erken 4 hafta en geç 30 hafta içinde yanıtlamaya çalışmaktadır. Bu süre içinde dosyanızı inceleyen Bakanlık memuru, gerekli durumlarda temasa geçerek, başvurunuzun detaylarını tartışabilir. Ayrıca dosya üzerindeki sorularını ve gerekli durumlarda dosyadaki dökümanlardan ayrı olarak ne tür ek evrakları istediğini bildirebilir.

Adım 6. Başvurunuzun Sonuçlanması

Bakanlık memuru, başvurunuzu inceledikten sonra dosya hakkındaki görüşünü kendi amirine iletir. Amir, bu görüşe göre dosyayı onaylar veya red eder. Her iki durumda da, amirin kararı resmi bir yazı ile tarafınıza ulaşır. 

Dosyanızın onaylanması durumunda, HSMP vizesine başvurabilmeniz için Bakanlık size kabul belgesi gönderir. Bu belge, sizin HSMP başvurunuzun kabul edildiği anlamına gelir. 

Adım 7. Vize Başvurusu

İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın kararını bildiren resmi belge size gönderilecektir.. Bu belgenin onay tarihinden itibaren 3 ay içinde kendinizin ve beraberinizde İngiltere'ye gelecek olan aile bireylerinizin HSMP vize işlemlerine başlamanız gerekmektedir.

HSMP vize işlemlerinde kullanmanız için size hazır bir başvuru formu verilecek ve ne tür evrakları hazırlamanız gerektiği size detaylı bir şekilde açıklanacaktır. Hazırlayacağınız evraklar, oldukça basit evraklar olmasına karşın, bu evrakları tam olarak hazırlamanız ve uzmanlarımızla koordinasyon içinde vize başvurunuzu yapmanız çok önemlidir.

Başvuru işlemleri için sorularınız varsa lütfen bizimle iletişim kurun.

  Üye Girişi

Kullanıcı Adı :

Şifre :

 Şifremi Hatırlat
 Üye Olmak İstiyorum
 Forum

HSMP Genel

HSMP'ye Başvuru

İngiltere'de Göçmen

İş Olanakları

MBA Başvuruları

Doktor Başvuruları

Ev Fiyatları

Vize İşlemleri 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 [AD]  [AD]
[AD]
MED CAMPUS Hakkında | Affiliate Programı | Reklam | Bize Ulaşın
© 2004 MED CAMPUS Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.           Kullanım Koşulları | Gizlilik Kuralları